Oxfordshire Hockey Umpires Association

Fixtures and Appointments Report
Appointments and Fixtures, for the Future Only, for Both Men and Women

Indoor events are in blue

.

Appointments that have changed are shown with the person's name struck out. Reserves are shown underlined.
Appointments from other Associations are shown in grey.

Where the venue is underlined, click on the venue to open a new page with a map.

Friday 24th November 2017
Women - Girls Under 18 - Schools Qualification Pools
13:00 @ Beaconsfield H.S.Andy Stalker (umpire manager), Ruth Busse (umpire),
Andrew Mansfield (umpire), Jim Patel (umpire)
16:30 @ City of London Freemans SchoolRichard Bartlett (umpire)
16:30 @ King Edward VI SchoolEllen Schallig (umpire)
Saturday 25th November 2017
Men - South Premier Division One
13:30Henley v Old Cranleighans @ Reading RoadKeith Duffy (umpire)
12:30Milton Keynes v Oxford University @ Woughton Playing FieldsJohn Downer (umpire)
14:30Oxford Hawks v London Wayfarers @ Banbury Road Sports GroundAndy Stalker (umpire coach)
Men - South Premier Division Two
14:00Purley Walcountians v Guildford @ Purley HCColin Toms (umpire coach)
13:30Trojans v Staines @ Trojans HCGraeme Cooke (umpire), Alexander Nelson (umpire)
11:30Tunbridge Wells v Tulse Hill & Dulwich @ Tonbridge SchoolRichard Bartlett (umpire)
13:30West Hampstead v London Academicals @ Whitefield SchoolHuw Richards (umpire)
Men - South Reserves
Graeme Cooke (umpire), Alexander Nelson (umpire)
Women - Investec Conference West
12:00Olton & West Warwickshire v Gloucester City @ Olton & West Warwicks ClubEllen Schallig (umpire)
12:00Oxford Hawks v Team Bath Buccaneers @ Banbury Road Sports GroundRick Goddard (umpire)
Women - South Premier Division One
11:45Basingstoke v Horsham @ Down GrangeChristopher O'Hagan (umpire)
14:00Epsom v Surbiton 2 @ Therfield SchoolLiz Spencer (umpire), Steve Curnock (umpire)
13:00Reading 2 v Maidenhead @ Reading Cricket & Hockey ClubMartyn Shuttler (umpire)
Women - South Premier Division Two
11:00Buckingham 2 v Havant @ Stowe SchoolMichael Dillow (umpire), Liz Spencer (umpire)
11:30Hampstead & Westminster 2 v Witney @ Paddington Recreation GroundAshley Hurden (umpire)
13:30Spencer v London Wayfarers @ Spencer HCJim Chadbourne (umpire)
12:30Surbiton 3 v East Grinstead 2 @ Surbiton HC, Hinchley WoodGeorgina Kenworthy-Brown (umpire)
14:00Trojans 2 v Banbury @ Wellington Sports GroundMark Cumming (umpire), Bridget Midwinter (assessor)
Women - South Reserves
Mark Cumming (umpire)
Men - MBBO Regional 1
13:15Maidenhead v Slough @ Altwood SchoolBHUAChad Bosman, Stephen Ridley, Jamie Haworth (umpires)
Men - MBBO Regional 2
12:00Newbury & Thatcham v Oxford 2 @ Henwick WorthyBHUAChris Goslar, Simon Milford, Chad Bosman, Graeme Cooke (umpires)
16:30South Berkshire v Reading 3 @ Cantley Playing FieldsBHUASimon Milford, Huw Richards, Graeme Cooke (umpires)
Men - MBBO Division 1
11:30Reading 4 v Ashford 2 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2BHUAChad Bosman, Conrad Hall (umpires)
16:30Sonning 2 v OMT 2 @ Berkshire Sports and Social ClubBHUAAngela Bowler, Christopher O'Hagan (umpires)
Men - London League Division 2
14:30Oxford University 3 v Spencer 5 @ Iffley RoadUmpires not provided by Oxfordshire HUA
Women - South Premier Division 3A
11:45Henley v West Hampstead @ Henley Hockey ClubJointMel Atkinson, Tim Dudgeon (umpires)
10:30Oxford Hawks 2 v Milton Keynes @ BRN TopJointAndy Gwinn, Dave Settle (umpires)
12:00Sonning v Marlow @ Berkshire Sports and Social ClubJointDawn Collis, Kevin O'Linn (umpires)
11:40Wycombe v Hampstead and Westminster 3 @ Cressex AstroturfJointFletcher Goodwin, Michael Sartorius (umpires)
Women - Trysports Premier 1
14:30Amersham and Chalfont v Slough 2 @ Amersham and Wycombe CollegeJointMichael Corran, Christopher Proudfoot, Kim O'Leary, Dawn Tucker (umpires)
13:00Oxford 2 v Marlow 2 @ Oxford Brookes AstroturfJointPaul Berry, Rosanna McEwen-Smith (umpires) Steve Curnock (umpire coach)
11:30Oxford 3 v Wallingford @ Oxford Brookes AstroturfJointRichard Bennett, Jerry Unsworth (umpires)
10:00Oxford Hawks 3 v Maidenhead 2 @ BRN NearJointLes Cooke, Paul Hogben, Hils Farrar-Hockley (umpires)
15:00Sonning 2 v Oxford University 2 @ Berkshire Sports and Social ClubJointGraeme Dow, Kevin O'Linn (umpires)
13:10Wycombe 2 v South Berkshire @ Cressex AstroturfJointAngela Bowler, Mike Vince (umpires)
Women - Trysports Premier 2
11:30Aylesbury v Amersham and Chalfont 2 @ Aylesbury Vale AcademyJointHils Farrar-Hockley, Sarah Wood, Clive Briant (umpires)
15:00Newbury & Thatcham v Thame @ Henwick WorthyJointJacqui Barlow, Chris Goslar, Simon Milford (umpires)
11:30Phoenix and Ranelagh v Oxford Hawks 4 @ Reading UniversityJointChris Manning, Dawn Tucker, Mark Sayers (umpires)
10:00Reading Rockets v Wallingford 2 @ Reading Cricket & Hockey ClubJointConrad Hall, Laurence Kimberley (umpires)
12:00South Berkshire 2 v Banbury 2 @ Birch Hill Recreation GroundJointJackie Cobner, Kim O'Leary, Dawn Tucker (umpires)
12:30Witney 2 v Henley 2 @ Wood Green SchoolJointJames Bartrip, Clive Briant, Mark McCree, Mike Tideswell (umpires)
Women - Trysports Division One - L1 Assessment Match
12:30Newbury & Thatcham 2 v Reading Rebels @ Trinity SchoolBHUAKaren Daffey (level one assessor)
Wednesday 29th November 2017
Women - South Under 18 Schools Finals - Regional final (pool of 4)
11:00 @ Charterhouse ClubAndrew Mansfield (umpire), Christopher O'Hagan (umpire)
Men - BUCS
15:30Oxford Brookes Uni v Bath 1 @ Oxford Brookes AstroturfOHUARichard Bartlett, Jim Patel (umpires)
14:00Oxford Brookes Uni 3 v Nottingham 5 @ Oxford Brookes AstroturfOHUARichard Bartlett, Mark Cumming (umpires)
14:50Oxford University v Exeter 2 @ Iffley RoadOHUAHuw Richards, Martyn Shuttler (umpires)
Women - BUCS
17:00Oxford Brookes Uni v Exeter 2 @ Oxford Brookes AstroturfOHUAMark Cumming, Jim Patel (umpires)
12:30Oxford Brookes Uni 2 v Nottingham Trent 3 @ Oxford Brookes AstroturfOHUAJames Bartrip, Tim Dudgeon (umpires)
Oxford Brookes Uni 4 v Coventry 2 @ Oxford Brookes Astroturf
13:10Oxford University v Bath 1 @ Iffley RoadOHUAHuw Richards, Martyn Shuttler (umpires)
Friday 1st December 2017
Men - Boys Under 18 - Schools Qualification Pools
16:00 @ King Edward VI SchoolRichard Bartlett (umpire)
16:30 @ Magdalen CollegeAndy Stalker (umpire manager), Andrew Mansfield (umpire),
Jim Patel (umpire)
Saturday 2nd December 2017
Men - South Premier Division One
14:30Oxford University v London Edwardians @ Iffley RoadJohn Downer (umpire)
Men - South Premier Division Two
12:30Banbury v Tunbridge Wells @ North Oxfordshire Academy (formerly Drayton School)Colin Toms (umpire coach), Alexander Nelson (umpire),
Huw Richards (umpire)
13:15London Academicals v Trojans @ City of London AcademyRichard Bartlett (umpire)
12:30Tulse Hill & Dulwich v Bournemouth @ Dulwich CollegeAndrew Mansfield (umpire)
14:30Wycombe v West Hampstead @ Bisham AbbeyAndy Stalker (umpire coach), Graeme Cooke (umpire)
Women - South Premier Division One
14:00Horsham v Reading 2 @ Broadbridge HeathRick Goddard (umpire)
13:15Maidenhead v Surbiton 2 @ Altwood SchoolChristopher O'Hagan (umpire), Liz Spencer (umpire)
11:30Staines v Epsom @ Staines H.C.Ruth Busse (umpire)
13:30Teddington v Oxford University @ Teddington School, Broom RoadMartyn Shuttler (umpire)
Women - South Premier Division Two
11:00Banbury v Spencer @ North Oxfordshire Academy (formerly Drayton School)Annika Midwinter (umpire coach), Michael Dillow (umpire)
10:30London Wayfarers v Hampstead & Westminster 2 @ Battersea ParkGeorgina Kenworthy-Brown (umpire)
13:00Surbiton 3 v Buckingham 2 @ Surbiton HC, Hinchley WoodAshley Hurden (umpire)
13:00Woking v Havant @ Goldsworth ParkMark Cumming (umpire)
Women - South Reserves
James Bartrip (umpire)
Men - MBBO Regional 2
13:00Reading 3 v Banbury 2 @ Reading Cricket & Hockey ClubBHUAJames R Haworth, Simon Milford (umpires)
12:00Sonning v Aylesbury @ Berkshire Sports and Social ClubUmpires not provided by Berkshire HUA
Men - MBBO Division 1
14:00Newbury & Thatcham 2 v Staines 2 @ Henwick WorthyUmpires not provided by Berkshire HUA
11:30Phoenix and Ranelagh v Wycombe 2 @ Reading UniversityBHUAAngela Bowler (umpire)
Men - London League Division 2
16:10Oxford University 3 v Oxted 2 @ Iffley RoadUmpires not provided by Oxfordshire HUA
Women - South Premier Division 3A
11:45Marlow v Oxford Hawks 2 @ Marlow Sports ClubJointTim Dudgeon, Kevin O'Linn (umpires)
12:00Milton Keynes v Wycombe @ Woughton Playing FieldsJointMichael Corran, Mike Vince (umpires)
13:00Oxford v Sonning @ Oxford Brookes AstroturfJointClive Briant, Andy Gwinn (umpires)
12:00Reading 3 v Southgate 2 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2JointConrad Hall, Mark Sayers (umpires)
Women - Trysports Premier 1
11:30Maidenhead 2 v Sonning 2 @ Altwood SchoolJointChad Bosman, Michael Sartorius, Jamie Haworth (umpires)
15:00Marlow 2 v Wycombe 2 @ Marlow Sports ClubJointGraeme Dow, Laurence Kimberley (umpires)
11:30Oxford 2 v Amersham and Chalfont @ Oxford Brookes AstroturfJointAdrian Higgins, Jerry Unsworth (umpires)
10:40Oxford University 2 v Oxford 3 @ Iffley RoadJointRichard Bennett, Paul Berry (umpires)
10:30South Berkshire v Oxford Hawks 3 @ Cantley Playing FieldsJointKim O'Leary (umpire)
14:45Wallingford v Slough 2 @ Wallingford Sports ParkJointJacqui Barlow, Ian Martin, Emma Hewitt, Sarah Wood (umpires)
Women - Trysports Premier 2
13:00Amersham and Chalfont 2 v South Berkshire 2 @ Amersham and Wycombe CollegeJointJonathan Crowther, Nicholas Wooldridge (umpires)
14:00Banbury 2 v Witney 2 @ North Oxfordshire AcademyJointPaul Hogben, David Hughes (umpires)
11:45Henley 2 v Phoenix and Ranelagh @ Henley Hockey ClubJointHils Farrar-Hockley, Chris Manning (umpires)
10:30Oxford Hawks 4 v Thame @ BRN NearJointStephen Smyth, Mike Tideswell (umpires)
14:30Reading Rockets v Newbury & Thatcham @ Reading Cricket & Hockey ClubJointFletcher Goodwin, Simon Milford (umpires)
13:15Wallingford 2 v Aylesbury @ Wallingford Sports ParkJointTony Huntley, Ian Martin (umpires)
Women - Trysports Division One - L1 Assessment Match
10:30Sonning 3 v Newbury & Thatcham 2 @ Berkshire Sports and Social ClubBHUASimon Milford (level one assessor)
Women - Berkshire Schools - (BC providing 1 umpire)
14:00Bradfield College v Dean Close @ Bradfield CollegeBHUAMel Atkinson (umpire)
Sunday 3rd December 2017
Men - Boys Under 16 - Schools Finals
10:00 @ Polo FarmRichard Bartlett (umpire)
Men - EH Competitions - Tier 1
13:00Reading Over 50 v Indian Gymkhana Over 50 @ Sonning Lane Sand (SLS)BHUANick Barrett, Stephen Smyth, Geoff Riley (umpires)
Men - EH Competitions - Tier 2
14:30Oxford v Banbury 2 @ Oxford Brookes AstroturfOHUAJames Bartrip, Mark Cumming, Martyn Shuttler (umpires)
Women - EH Competitions - Tier2
12:30Oxford v Henley @ Oxford Brookes AstroturfOHUAJames Bartrip, Mark Cumming, Martyn Shuttler (umpires)
Tuesday 5th December 2017
Women - Berkshire Schools - CANCELLED
15:30Bradfield College v Pangbourne College @ Bradfield CollegeBHUARichard Bartlett (umpire)
Wednesday 6th December 2017
Women - South U16 & U14 Schools Finals - Regional finals (pools of 4)
10:00 @ Charterhouse ClubRichard Bartlett (umpire), Andrew Mansfield (umpire),
Martyn Shuttler (umpire)
Women - BUCS
13:00Oxford Brookes Uni 2 v Aston 1 @ Oxford Brookes Astroturf
14:30Oxford Brookes Uni 3 v De Montfort 1 @ Oxford Brookes Astroturf
Saturday 9th December 2017
Men - South Premier Division One
12:30Milton Keynes v London Edwardians @ Woughton Playing FieldsJohn Downer (umpire)
15:00Oxford Hawks v Horsham @ Banbury Road Sports GroundAndy Stalker (umpire coach)
Men - South Premier Division Two
12:30Bournemouth v Banbury @ Chapel Gate (Near Airport)Richard Bartlett (umpire)
11:30Tunbridge Wells v Guildford @ Tonbridge SchoolGraeme Cooke (umpire)
Men - South Reserves
Andrew Mansfield (umpire)
Women - South Premier Division One
11:45Basingstoke v Teddington @ Down GrangeEllen Schallig (umpire)
13:30Reading 2 v Brighton & Hove @ Reading Cricket & Hockey ClubMartyn Shuttler (umpire), Bridget Midwinter (assessor)
12:30Tulse Hill & Dulwich v Staines @ Dulwich CollegeRuth Busse (umpire)
Women - South Premier Division Two
12:00Buckingham 2 v Woking @ Stowe SchoolMichael Dillow (umpire)
13:30Havant v Witney @ Havant CollegeGeorgina Kenworthy-Brown (umpire)
14:30PHC Chiswick v London Wayfarers @ Liverpool Victoria Sports GroundJames Bartrip (umpire), Ashley Hurden (umpire)
12:00Trojans 2 v Surbiton 3 @ Trojans HCAnnika Midwinter (umpire coach), Mark Cumming (umpire)
Men - MBBO Regional 1
13:15Maidenhead v PHC Chiswick @ Altwood SchoolBHUAFletcher Goodwin, James R Haworth (umpires)
Men - MBBO Regional 2
15:30Newbury & Thatcham v West Hampstead 2 @ Henwick WorthyUmpires not provided by Berkshire HUA
13:30South Berkshire v Witney @ Cantley Playing FieldsBHUAChad Bosman, Simon Milford (umpires)
Men - MBBO Cross Over
12:00Sonning v Henley 2 @ Berkshire Sports and Social ClubUmpires not provided by Berkshire HUA
Men - MBBO Division 1
11:30Phoenix and Ranelagh v Newbury & Thatcham 2 @ Reading UniversityBHUAAngela Bowler, David Lumsden (umpires)
15:00Reading 4 v OMT 2 @ Reading Cricket & Hockey ClubBHUANick Barrett, Mark Sayers (umpires)
Men - London League Division 1
15:00Oxford University 2 v Spencer 4 @ Iffley RoadUmpires not provided by Oxfordshire HUA
Women - South Premier Division 3A
10:30Henley v Hampstead and Westminster 3 @ Henley Hockey ClubJointClive Briant (umpire)
12:30Oxford Hawks 2 v Oxford @ BRN TopJointPaul Berry, Tim Dudgeon (umpires)
10:30Sonning v Reading 3 @ Berkshire Sports and Social ClubJointDawn Collis, Kevin O'Linn (umpires)
11:40Wycombe v Marlow @ Cressex AstroturfJointLes Cooke, Jamie Haworth (umpires)
Women - Trysports Premier 1
14:30Amersham and Chalfont v Wallingford @ Amersham and Wycombe CollegeJointGraeme Dow, Laurence Kimberley (umpires)
11:30Oxford 3 v Maidenhead 2 @ Oxford Brookes AstroturfJointDavid Hughes, Dave Settle (umpires)
11:00Oxford Hawks 3 v Marlow 2 @ BRN TopJointRichard Bennett, Rob McCulloch (umpires)
12:10Slough 2 v Oxford University 2 @ Slough HCJointConrad Hall, Chris Manning (umpires)
11:30Sonning 2 v South Berkshire @ Berkshire S&S Club - Pitch 2JointKim O'Leary, Michael Sartorius (umpires)
13:10Wycombe 2 v Oxford 2 @ Cressex AstroturfJointHils Farrar-Hockley, Tony Huntley (umpires)
Women - Trysports Premier 2
11:30Aylesbury v Reading Rockets @ Aylesbury Vale AcademyJointEmma Hewitt, Sarah Wood (umpires)
14:00Newbury & Thatcham v Oxford Hawks 4 @ Henwick WorthyJointKath Draycott, Georgie Metcalfe (umpires)
13:00Phoenix and Ranelagh v Banbury 2 @ Reading UniversityJointAngela Bowler, Christopher Proudfoot (umpires)
12:00South Berkshire 2 v Wallingford 2 @ Cantley Playing FieldsJointChad Bosman, Simon Milford (umpires)
13:00Thame v Henley 2 @ Thame Leisure CentreJointMike Vince, Andy Warne (umpires)
14:00Witney 2 v Amersham and Chalfont 2 @ Wood Green SchoolJointThomas Christophers, Rosanna McEwen-Smith (umpires)
Sunday 10th December 2017
Men - Boys Under 18 - Schools Finals
09:00 @ Whitgift SchoolAndy Stalker (umpire manager)
Women - Girls Under 18 - Schools Finals
09:00 @ Trinity SchoolRuth Busse (umpire), Ellen Schallig (umpire)
Men - EH Competitions - Tier 3
Newbury & Thatcham v Phoenix and Ranelagh @ Henwick WorthyBHUAGeoff Riley, Martyn Shuttler (umpires)
Women - EH Competitions - Tier 3
14:30Reading Rockets v Phoenix and Ranelagh @ Reading Cricket & Hockey ClubBHUADawn Collis, Christopher O'Hagan, Alan Baines (umpires)
Saturday 16th December 2017
Women - South Premier Division One
10:15Basingstoke v Wimbledon 1A @ Down GrangeRick Goddard (umpire), Liz Spencer (umpire)
14:00Epsom v Tulse Hill & Dulwich @ Therfield SchoolChristopher O'Hagan (umpire)
13:15Maidenhead v Horsham @ Altwood SchoolMartyn Shuttler (umpire)
13:00Surbiton 2 v Brighton & Hove @ Surbiton HC, Hinchley WoodRuth Busse (umpire)
Women - South Premier Division Two
12:00Buckingham 2 v Trojans 2 @ Stowe SchoolJames Bartrip (umpire), Georgina Kenworthy-Brown (umpire)
12:00Hampstead & Westminster 2 v East Grinstead 2 @ Paddington Recreation GroundMichael Dillow (umpire)
13:30Spencer v Surbiton 3 @ Spencer HCAshley Hurden (umpire)
13:00Woking v Witney @ Goldsworth ParkJim Chadbourne (umpire)
Women - South Reserves
Mark Cumming (umpire)
Men - MBBO Division 1
15:30Newbury & Thatcham 2 v Wycombe 2 @ Henwick Worthy
Women - South Premier Division 3A
10:15Henley v Southgate 2 @ Henley Hockey Club
12:00Oxford Hawks 2 v Reading 3 @ BRN Near
12:00Sonning v Eastcote @ Berkshire Sports and Social Club
11:40Wycombe v Oxford @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 1
14:30Amersham and Chalfont v Wycombe 2 @ Amersham and Wycombe College
14:30Oxford 3 v South Berkshire @ Oxford Brookes Astroturf
11:00Oxford Hawks 3 v Oxford 2 @ BRN Top
12:30Slough 2 v Maidenhead 2 @ Slough HC
10:30Sonning 2 v Marlow 2 @ Berkshire Sports and Social Club
14:45Wallingford v Oxford University 2 @ Wallingford Sports Park
Women - Trysports Premier 2
14:00Newbury & Thatcham v Aylesbury @ Henwick Worthy
13:30Oxford Hawks 4 v Henley 2 @ BRN Near
13:00Phoenix and Ranelagh v Amersham and Chalfont 2 @ Reading University
12:00South Berkshire 2 v Reading Rockets @ Cantley Playing Fields
13:00Thame v Banbury 2 @ Thame Leisure Centre
11:00Witney 2 v Wallingford 2 @ Wood Green School
Saturday 6th January 2018
Men - MBBO Regional 2
14:00Newbury & Thatcham v Aylesbury @ Henwick Worthy
12:00Reading 3 v Sonning @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - MBBO Division 1
13:30Reading 4 v Sonning 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
Women - Trysports Premier 2
12:00Oxford Hawks 4 v Phoenix and Ranelagh @ BRN Top
Saturday 6th January to Sunday 7th January 2018
Women - Division Two North
@ AldersleyKaren Daffey (tournament director)
Wednesday 10th January 2018
Men - Berkshire Schools
14:45Eton College v Kings College School @ Eton College - Keate's Lane
Saturday 13th January 2018
Men - MBBO Regional 1
13:15Maidenhead v Oxford Hawks 2 @ Altwood School
Men - MBBO Regional 2
12:00Sonning v Oxford 2 @ Berkshire Sports and Social Club
12:00South Berkshire v Newbury & Thatcham @ Cantley Playing Fields
Men - MBBO Cross Over
Reading 4 v Reading 3 @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - MBBO Division 1
12:30Newbury & Thatcham 2 v Ashford 2 @ Henwick Worthy
11:30Phoenix and Ranelagh v Ramgarhia @ Reading University
Men - London League Premier Division
13:30Reading 2 v St. Albans 2 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
Men - London League Division 1
16:10Oxford University 2 v Hampstead and Westminster Zak Hond @ Iffley Road
Men - Berkshire Schools
14:30Eton College v Merchant Taylors' School @ Eton College - Keate's Lane
Women - South Premier Division 3A
11:45Marlow v Hampstead and Westminster 3 @ Marlow Sports Club
12:00Milton Keynes v Henley @ Woughton Playing Fields
13:00Oxford v West Hampstead @ Oxford Brookes Astroturf
13:00Reading 3 v Wycombe @ Reading Cricket & Hockey Club
Women - Trysports Premier 1
11:30Maidenhead 2 v Wallingford @ Altwood School
13:30Marlow 2 v Oxford 3 @ Marlow Sports Club
11:30Oxford 2 v Sonning 2 @ Oxford Brookes Astroturf
14:30Oxford University 2 v Amersham and Chalfont @ Iffley Road
12:00South Berkshire v Slough 2 @ Cantley Playing Fields
11:40Wycombe 2 v Oxford Hawks 3 @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 2
14:30Amersham and Chalfont 2 v Thame @ Amersham and Wycombe College
11:30Aylesbury v South Berkshire 2 @ Aylesbury Vale Academy
14:00Banbury 2 v Oxford Hawks 4 @ North Oxfordshire Academy
11:45Henley 2 v Newbury & Thatcham @ Henley Hockey Club
12:00Reading Rockets v Witney 2 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
14:45Wallingford 2 v Phoenix and Ranelagh @ Wallingford Sports Park
Sunday 14th January 2018
Women - Trysports Premier 1
12:30Oxford University 2 v Slough 2 @ Slough HC
Thursday 18th January 2018
Men - Berkshire Schools
14:40Eton College v Marlborough College @ Eton College - Keate's Lane
Saturday 20th January 2018
Men - MBBO Regional 2
14:00Newbury & Thatcham v Banbury 2 @ Henwick Worthy
15:00Reading 3 v Marlow 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - MBBO Division 1
16:30Sonning 2 v Eastcote 2 @ Berkshire Sports and Social Club
Men - London League Division 2
10:40Oxford University 3 v Old Tonbridgians @ Iffley Road
Men - Berkshire Schools
15:00Eton College v Abingdon College @ Eton College - Keate's Lane
Women - South Premier Division 3A
12:00Milton Keynes v Marlow @ Woughton Playing Fields
12:00Oxford Hawks 2 v Southgate 2 @ BRN Near
12:00Sonning v Henley @ Berkshire Sports and Social Club
11:40Wycombe v Eastcote @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 1
13:00Oxford 3 v Oxford 2 @ Oxford Brookes Astroturf
10:00Oxford Hawks 3 v Amersham and Chalfont @ BRN Top
16:10Oxford University 2 v Maidenhead 2 @ Iffley Road
10:30Slough 2 v Marlow 2 @ Slough HC
10:30Sonning 2 v Wycombe 2 @ Berkshire Sports and Social Club
14:45Wallingford v South Berkshire @ Wallingford Sports Park
Women - Trysports Premier 2
14:30Amersham and Chalfont 2 v Oxford Hawks 4 @ Amersham and Wycombe College
11:45Henley 2 v Banbury 2 @ Henley Hockey Club
11:30Phoenix and Ranelagh v Reading Rockets @ Reading University
12:00South Berkshire 2 v Newbury & Thatcham @ Cantley Playing Fields
13:00Thame v Wallingford 2 @ Thame Leisure Centre
14:00Witney 2 v Aylesbury @ Wood Green School
Saturday 20th January to Sunday 21st January 2018
Women - International Event - Women's EuroHockey Indoor Championship III
@ Puconci (SLO)Karen Daffey (technical director appointed by EHF)
Wednesday 24th January 2018
Men - BUCS
16:30Oxford University v Canterbury Christ Church 1 @ Iffley Road
13:10Oxford University 3 v Coventry 1 @ Iffley Road
Women - BUCS
14:50Oxford University 2 v Leicester 1 @ Iffley Road
Saturday 27th January 2018
Men - MBBO Regional 1
13:15Maidenhead v Wallingford @ Altwood School
Men - MBBO Regional 2
15:00Reading 3 v Aylesbury @ Reading Cricket & Hockey Club
12:00Sonning v West Hampstead 2 @ Berkshire Sports and Social Club
Men - MBBO Division 1
12:30Newbury & Thatcham 2 v OMT 2 @ Henwick Worthy
11:30Phoenix and Ranelagh v Henley 2 @ Reading University
Men - London League Premier Division
13:30Reading 2 v Richmond 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - London League Division 1
16:10Oxford University 2 v Indian Gymkhana 2 @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
11:45Henley v Marlow @ Henley Hockey Club
13:00Oxford v Milton Keynes @ Oxford Brookes Astroturf
12:00Reading 3 v Hampstead and Westminster 3 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
10:30Sonning v Oxford Hawks 2 @ Berkshire Sports and Social Club
Women - Trysports Premier 1
14:30Amersham and Chalfont v Maidenhead 2 @ Amersham and Wycombe College
11:45Marlow 2 v Wallingford @ Marlow Sports Club
11:30Oxford 2 v Slough 2 @ Oxford Brookes Astroturf
10:00Oxford Hawks 3 v Sonning 2 @ BRN Top
12:00South Berkshire v Oxford University 2 @ Cantley Playing Fields
11:40Wycombe 2 v Oxford 3 @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 2
10:00Amersham and Chalfont 2 v Henley 2 @ Amersham and Wycombe College
11:30Aylesbury v Phoenix and Ranelagh @ Aylesbury Vale Academy
14:00Newbury & Thatcham v Banbury 2 @ Henwick Worthy
13:30Reading Rockets v Thame @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
13:30South Berkshire 2 v Witney 2 @ Birch Hill Recreation Ground
14:45Wallingford 2 v Oxford Hawks 4 @ Wallingford Sports Park
Wednesday 31st January 2018
Men - BUCS
15:30Oxford Brookes Uni v Cardiff Metropolitan @ Oxford Brookes Astroturf
Oxford Brookes Uni 2 v Oxford 2
17:00Oxford Brookes Uni 3 v Leicester 2 @ Oxford Brookes Astroturf
14:50Oxford University v Bath 2 @ Iffley Road
Men - Berkshire Schools Tournament - U16
13:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Bradfield College
Women - BUCS
14:00Oxford Brookes Uni v Kings College London 1 @ Oxford Brookes Astroturf
12:30Oxford Brookes Uni 4 v Harper Adams 2 @ Oxford Brookes Astroturf
16:30Oxford University v Cardiff 1 @ Iffley Road
Saturday 3rd February 2018
Men - MBBO Regional 2
12:00South Berkshire v Oxford Hawks 3 @ Cantley Playing Fields
Men - MBBO Division 1
11:30Reading 4 v Eastcote 2 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
10:30Sonning 2 v Phoenix and Ranelagh @ Berkshire Sports and Social Club
Men - London League Division 2
16:10Oxford University 3 v Richmond 3 @ Iffley Road
Men - Berkshire Schools
14:40Eton College v Lord Wandsworth College @ Eton College - Keate's Lane
Women - South Premier Division 3A
11:45Marlow v Oxford @ Marlow Sports Club
12:00Milton Keynes v Reading 3 @ Woughton Playing Fields
12:00Oxford Hawks 2 v Henley @ BRN Near
11:40Wycombe v Sonning @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 1
11:30Maidenhead 2 v South Berkshire @ Altwood School
13:00Oxford 3 v Oxford Hawks 3 @ Oxford Brookes Astroturf
12:30Oxford University 2 v Marlow 2 @ Iffley Road
10:30Slough 2 v Wycombe 2 @ Slough HC
10:00Sonning 2 v Amersham and Chalfont @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
14:45Wallingford v Oxford 2 @ Wallingford Sports Park
Women - Trysports Premier 2
11:00Banbury 2 v Amersham and Chalfont 2 @ North Oxfordshire Academy
10:00Henley 2 v Wallingford 2 @ Henley Hockey Club
10:00Oxford Hawks 4 v Reading Rockets @ BRN Top
11:30Phoenix and Ranelagh v South Berkshire 2 @ Reading University
13:00Thame v Aylesbury @ Thame Leisure Centre
11:00Witney 2 v Newbury & Thatcham @ Wood Green School
Tuesday 6th February 2018
Men - Berkshire Schools
15:30Eton College v Charterhouse School @ Eton College - Keate's Lane
Wednesday 7th February 2018
Men - BUCS
14:00Oxford Brookes Uni 2 v Warwick 2 @ Oxford Brookes Astroturf
15:30Oxford Brookes Uni 3 v Bedfordshire 1 @ Oxford Brookes Astroturf
16:30Oxford University 2 v East Anglia 1 @ Iffley Road
Men - Berkshire Schools Tournament - U14
13:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Wellington College
Women - BUCS
17:00Oxford Brookes Uni 2 v Derby @ Oxford Brookes Astroturf
12:30Oxford Brookes Uni 3 v Warwick 2 @ Oxford Brookes Astroturf
13:10Oxford University 2 v Harper Adams 1 @ Iffley Road
14:50Oxford University 3 v Nottingham Trent 2 @ Iffley Road
Saturday 10th February 2018
Men - MBBO Regional 1
13:15Maidenhead v Ashford @ Altwood School
Men - MBBO Regional 2
12:00Reading 3 v Witney @ Reading Cricket & Hockey Club
10:30Sonning v Newbury & Thatcham @ Berkshire Sports and Social Club
Men - MBBO Cross Over
11:30Phoenix and Ranelagh v Tring @ Reading University
Men - MBBO Division 1
14:00Newbury & Thatcham 2 v Sonning 2 @ Henwick Worthy
Women - South Premier Division 3A
11:45Henley v Oxford @ Henley Hockey Club
13:30Oxford Hawks 2 v Wycombe @ BRN Near
11:30Reading 3 v Marlow @ Reading Cricket & Hockey Club
12:00Sonning v West Hampstead @ Berkshire Sports and Social Club
Women - Trysports Premier 1
14:30Amersham and Chalfont v South Berkshire @ Amersham and Wycombe College
11:45Marlow 2 v Maidenhead 2 @ Marlow Sports Club
11:30Oxford 2 v Oxford University 2 @ Oxford Brookes Astroturf
12:30Slough 2 v Oxford Hawks 3 @ Slough HC
10:30Sonning 2 v Oxford 3 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
11:40Wycombe 2 v Wallingford @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 2
11:30Aylesbury v Oxford Hawks 4 @ Aylesbury Vale Academy
12:30Newbury & Thatcham v Amersham and Chalfont 2 @ Henwick Worthy
10:00Reading Rockets v Henley 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
12:00South Berkshire 2 v Thame @ Cantley Playing Fields
14:45Wallingford 2 v Banbury 2 @ Wallingford Sports Park
14:00Witney 2 v Phoenix and Ranelagh @ Wood Green School
Wednesday 14th February 2018
Men - BUCS - Cup
Oxford Brookes Uni 3 v Birmingham 4 @ Oxford Brookes Astroturf
Oxford University 2 v Aston @ Iffley Road
Women - BUCS - Cup
Oxford University 2 v Nottingham 3 @ Iffley Road
Saturday 17th February 2018
Men - MBBO Regional 2
13:30South Berkshire v Sonning @ Cantley Playing Fields
Men - MBBO Cross Over
14:00Newbury & Thatcham v Newbury & Thatcham 2 @ Henwick Worthy
Men - MBBO Division 1
10:00Reading 4 v Phoenix and Ranelagh @ Reading Cricket & Hockey Club
13:30Sonning 2 v Bicester @ Berkshire Sports and Social Club
Men - London League Premier Division
15:00Reading 2 v Southgate 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - London League Division 1
16:10Oxford University 2 v Southgate 3 @ Iffley Road
Men - London League Division 2
12:30Oxford University 3 v Old Loughtonians 2 @ Iffley Road
Tuesday 20th February 2018
Men - Berkshire Schools Tournament - U11
10:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Reading Cricket & Hockey Club
Women - Berkshire Schools Tournament - U11
10:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Berkshire Sports and Social Club
Wednesday 21st February 2018
Men - BUCS
16:00Oxford Brookes Uni 3 v De Montfort 1 @ Oxford Brookes Astroturf
Oxford University 3 v Northampton 1 @ Iffley Road
Women - BUCS
14:30Oxford Brookes Uni 2 v Birmingham City 1 @ Oxford Brookes Astroturf
13:00Oxford Brookes Uni 4 v Birmingham 5 @ Oxford Brookes Astroturf
14:50Oxford University 2 v Warwick 1 @ Iffley Road
16:30Oxford University 3 v East Anglia 1 @ Iffley Road
Thursday 22nd February 2018
Women - Berkshire Schools Tournament - U13
11:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ St Mary's School
Saturday 24th February 2018
Men - MBBO Regional 1
11:30Maidenhead v OMT @ Altwood School
Men - MBBO Regional 2
11:30Reading 3 v Tring @ Reading Cricket & Hockey Club
12:00Sonning v Banbury 2 @ Berkshire Sports and Social Club
Men - MBBO Division 1
14:00Newbury & Thatcham 2 v Reading 4 @ Henwick Worthy
11:30Phoenix and Ranelagh v Harrow @ Reading University
Men - London League Division 2
14:30Oxford University 3 v Teddington 3 @ Iffley Road
Men - Berkshire Schools
14:30Eton College v Radley College @ Eton College - Keate's Lane
Women - South Premier Division 3A
11:45Marlow v Eastcote @ Marlow Sports Club
12:00Milton Keynes v Southgate 2 @ Woughton Playing Fields
13:00Oxford v Reading 3 @ Oxford Brookes Astroturf
11:40Wycombe v Henley @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 1
14:45Maidenhead 2 v Oxford 2 @ Altwood School
11:30Oxford 3 v Amersham and Chalfont @ Oxford Brookes Astroturf
16:10Oxford University 2 v Wycombe 2 @ Iffley Road
Slough 2 v Sonning 2 @ Slough HC
12:00South Berkshire v Marlow 2 @ Cantley Playing Fields
14:45Wallingford v Oxford Hawks 3 @ Wallingford Sports Park
Women - Trysports Premier 2
14:30Amersham and Chalfont 2 v Wallingford 2 @ Amersham and Wycombe College
14:00Banbury 2 v Reading Rockets @ North Oxfordshire Academy
11:45Henley 2 v Aylesbury @ Henley Hockey Club
10:00Oxford Hawks 4 v South Berkshire 2 @ BRN Near
13:00Phoenix and Ranelagh v Newbury & Thatcham @ Reading University
13:00Thame v Witney 2 @ Thame Leisure Centre
Wednesday 28th February 2018
Men - Berkshire Schools Tournament - U13
13:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Licensed Victuallers' School
Thursday 1st March 2018
Men - Berkshire Schools
14:00Eton College v Harrow College @ Eton College - Keate's Lane
Men - Berkshire Schools Tournament - U12
12:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ St Mary's School
Friday 2nd March 2018
Women - Berkshire Schools Tournament - U12
13:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Leighton Park School
Saturday 3rd March 2018
Men - MBBO Regional 2
15:30Newbury & Thatcham v Reading 3 @ Henwick Worthy
13:30South Berkshire v Marlow 2 @ Cantley Playing Fields
Men - MBBO Division 1
16:30Reading 4 v Bicester @ Reading Cricket & Hockey Club
13:30Sonning 2 v Ramgarhia @ Berkshire Sports and Social Club
Men - London League Premier Division
11:30Reading 2 v Hampstead and Westminster 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - London League Division 1
16:10Oxford University 2 v Hampstead and Westminster 3 @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
11:45Henley v Reading 3 @ Henley Hockey Club
11:30Oxford Hawks 2 v Hampstead and Westminster 3 @ BRN Near
12:00Sonning v Milton Keynes @ Berkshire Sports and Social Club
11:40Wycombe v West Hampstead @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 1
14:30Amersham and Chalfont v Marlow 2 @ Amersham and Wycombe College
13:00Oxford 2 v South Berkshire @ Oxford Brookes Astroturf
11:30Oxford 3 v Slough 2 @ Oxford Brookes Astroturf
10:00Oxford Hawks 3 v Oxford University 2 @ BRN Near
10:30Sonning 2 v Wallingford @ Berkshire Sports and Social Club
13:10Wycombe 2 v Maidenhead 2 @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 2
11:30Aylesbury v Banbury 2 @ Aylesbury Vale Academy
15:30Newbury & Thatcham v Wallingford 2 @ Henwick Worthy
11:30Phoenix and Ranelagh v Thame @ Reading University
10:00Reading Rockets v Amersham and Chalfont 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
13:30South Berkshire 2 v Henley 2 @ Birch Hill Recreation Ground
12:30Witney 2 v Oxford Hawks 4 @ Wood Green School
Wednesday 7th March 2018
Women - BUCS
14:00Oxford Brookes Uni v Gloucestershire 1 @ Oxford Brookes Astroturf
Oxford Brookes Uni 3 v Nottingham 5 @ Oxford Brookes Astroturf
Saturday 10th March 2018
Men - MBBO Regional 2
10:00Reading 3 v South Berkshire @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - MBBO Division 1
14:00Newbury & Thatcham 2 v Eastcote 2 @ Henwick Worthy
11:30Phoenix and Ranelagh v Staines 2 @ Reading University
Men - London League Division 2
16:10Oxford University 3 v Hampstead and Westminster 4 @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
11:45Marlow v Sonning @ Marlow Sports Club
12:00Milton Keynes v Oxford Hawks 2 @ Woughton Playing Fields
13:00Oxford v Southgate 2 @ Oxford Brookes Astroturf
14:30Reading 3 v Eastcote @ Reading Cricket & Hockey Club
Women - Trysports Premier 1
11:30Maidenhead 2 v Oxford Hawks 3 @ Altwood School
13:30Marlow 2 v Oxford 2 @ Marlow Sports Club
12:30Oxford University 2 v Sonning 2 @ Iffley Road
12:30Slough 2 v Amersham and Chalfont @ Slough HC
12:00South Berkshire v Wycombe 2 @ Cantley Playing Fields
13:15Wallingford v Oxford 3 @ Wallingford Sports Park
Women - Trysports Premier 2
14:30Amersham and Chalfont 2 v Aylesbury @ Amersham and Wycombe College
14:00Banbury 2 v South Berkshire 2 @ North Oxfordshire Academy
11:45Henley 2 v Witney 2 @ Henley Hockey Club
13:00Thame v Newbury & Thatcham @ Thame Leisure Centre
14:45Wallingford 2 v Reading Rockets @ Wallingford Sports Park
Wednesday 14th March 2018
Men - BUCS
13:00Oxford Brookes Uni 2 v Birmingham 4 @ Oxford Brookes Astroturf
14:30Oxford Brookes Uni 4 v East Anglia 2 @ Oxford Brookes Astroturf
Oxford University 2 v Nottingham Trent 3 @ Iffley Road
Oxford University 3 v Lincoln 1 @ Iffley Road
Women - BUCS
Oxford Brookes Uni 3 v Coventry 1 @ Oxford Brookes Astroturf
Oxford University 2 v Nottingham 4 @ Iffley Road
Oxford University 3 v Loughborough @ Iffley Road
Saturday 17th March 2018
Men - MBBO Regional 1
13:15Maidenhead v Milton Keynes 2 @ Altwood School
Men - MBBO Regional 2
12:30Newbury & Thatcham v Witney @ Henwick Worthy
12:00South Berkshire v Oxford 2 @ Cantley Playing Fields
Men - MBBO Division 1
11:30Reading 4 v Ramgarhia @ Reading Cricket & Hockey Club
13:30Sonning 2 v Henley 2 @ Berkshire Sports and Social Club
Men - London League Premier Division
13:00Reading 2 v Wimbledon 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - London League Division 1
16:10Oxford University 2 v Wimbledon 3 @ Iffley Road
Men - Berkshire Schools
14:15Eton College v Cranleigh School @ Eton College - Keate's Lane
Women - South Premier Division 3A
13:30Henley v Eastcote @ Henley Hockey Club
11:30Oxford Hawks 2 v Marlow @ BRN Top
12:00Sonning v Oxford @ Berkshire Sports and Social Club
11:40Wycombe v Milton Keynes @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 1
14:30Amersham and Chalfont v Oxford 2 @ Amersham and Wycombe College
13:00Oxford 3 v Oxford University 2 @ Oxford Brookes Astroturf
Oxford Hawks 3 v South Berkshire @ Banbury Road North
10:30Slough 2 v Wallingford @ Slough HC
15:00Sonning 2 v Maidenhead 2 @ Berkshire Sports and Social Club
13:10Wycombe 2 v Marlow 2 @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 2
11:30Aylesbury v Wallingford 2 @ Aylesbury Vale Academy
15:30Newbury & Thatcham v Reading Rockets @ Henwick Worthy
11:30Phoenix and Ranelagh v Henley 2 @ Reading University
13:30South Berkshire 2 v Amersham and Chalfont 2 @ Birch Hill Recreation Ground
13:00Thame v Oxford Hawks 4 @ Thame Leisure Centre
12:30Witney 2 v Banbury 2 @ Wood Green School
Monday 19th March 2018
Women - Berkshire Schools Tournament - U15
13:30Berkshire Schools v Berkshire Schools @ St Mary's School
Saturday 24th March 2018
Men - MBBO Regional 2
12:00Reading 3 v Oxford Hawks 3 @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - MBBO Division 1
14:00Newbury & Thatcham 2 v Phoenix and Ranelagh @ Henwick Worthy
12:00Sonning 2 v Wycombe 2 @ Berkshire Sports and Social Club
Women - South Premier Division 3A
11:45Marlow v Wycombe @ Marlow Sports Club
10:30Milton Keynes v West Hampstead @ Woughton Playing Fields
13:00Oxford v Oxford Hawks 2 @ Oxford Brookes Astroturf
10:30Reading 3 v Sonning @ Reading Cricket & Hockey Club
Women - Trysports Premier 1
14:45Maidenhead 2 v Oxford 3 @ Altwood School
16:30Marlow 2 v Oxford Hawks 3 @ Marlow Sports Club
11:30Oxford 2 v Wycombe 2 @ Oxford Brookes Astroturf
12:00South Berkshire v Sonning 2 @ Cantley Playing Fields
14:45Wallingford v Amersham and Chalfont @ Wallingford Sports Park
Women - Trysports Premier 2
14:30Amersham and Chalfont 2 v Witney 2 @ Amersham and Wycombe College
14:00Banbury 2 v Phoenix and Ranelagh @ North Oxfordshire Academy
11:45Henley 2 v Thame @ Henley Hockey Club
10:00Oxford Hawks 4 v Newbury & Thatcham @ BRN Top
14:30Reading Rockets v Aylesbury @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
13:15Wallingford 2 v South Berkshire 2 @ Wallingford Sports Park
Saturday 7th April 2018
Men - MBBO Regional 2
22:00Newbury & Thatcham v Tring @ Henwick Worthy
12:00Sonning v Marlow 2 @ Berkshire Sports and Social Club
13:30South Berkshire v West Hampstead 2 @ Cantley Playing Fields
Men - MBBO Division 1
11:30Phoenix and Ranelagh v Bicester @ Reading University
12:00Reading 4 v Henley 2 @ Reading Cricket & Hockey Club

Interactive System by...
Tex Solutions
www.texsolutions.ltd.uk