Oxfordshire Hockey Umpires Association
Public Area
Fixtures and Appointments Menu
Oxfordshire Hockey Umpires Association
Public Area
Fixtures and Appointments Menu
Home
Information
Data/Privacy Policy
Contacts
Meeting Minutes
Information & Downloads
Fixtures
Fixtures/Appointments - Next Week
Fixtures/Appointments - All Future
Appointable Matches - All Future
Appointments Only - All Future
Fixtures/Appointments - Full Choice
Appointments Publishing Dates
Match Venues
Clubs & Schools
Clubs Details
Match Venues
Secure Areas
Personal Area
Administration Area
Links
Berkshire HUA
Joint OHUA and BHUA
SCHUA
South Men's League
South Women's League
Trysports League
All Links
Support
Next Week's Fixtures
Dates
To be Included
:
Dates
To be Included
:
Future Only
Past and Future this Season (from 1st July 2023)
Past and Future (All Seasons)
Past Only this Season (from 1st July 2023)
Past Only (Last Season)
Past Only (All Seasons)
Any selection involving "All Seasons" can only be displayed if you limit the choice of Competition, Club or Team.
Types
To be Included
:
Types
To be Included
:
Appointments and Fixtures
Appointments Only
Fixtures Only
Versions
To be Included
:
Versions
To be Included
:
All (Indoors and Outdoors)
Outdoors Only
Indoors Only
Area(s)
To be Included
:
Area(s)
To be Included
:
All known matches in the Area (or involving Oxon/Berks umpires)
Matches appointed by joint Berks/Oxon Only
Matches appointed by Oxfordshire Hockey Umpires Association Only
Gender:
Gender:
All (Men, Women and Mixed)
Men
Mixed
Women
For Which
Competition:
For Which
Competition:
All
divider
BUCS
All Day Tournament
EH Adult
EH Championship
Oxfordshire Summer A
Oxfordshire Summer B
BUCS
Half Day Tournament
Friendly Matches
EH
divider
EH Championship
London League Premier
London League Division One
London League Division Two
London League Division Six
MBBO Regional One
MBBO Regional Two
MBBO Division One
MBBO Division Two
MBBO Division Three
MBBO Lower Divisions
Thames Valley Summer League
Oxfordshire Summer A
Oxfordshire Summer B
BUCS
BUCS - Brookes
Oxon Cup
All Day Tournament
Half Day Tournament
Junior Academy Centre
Junior League
Junior Clubs & Schools
Friendly Matches
Other / Friendly / Assessment Matches
Berkshire Schools
BHA Tournament
EH Adult
EH Championship
Level 1 Umpire Course
EH Championship
South Premier Division Three A
Trysports Premier One
Trysports Premier Two
Trysports Division One
Trysports Division Two
Trysports Division Three
Trysports Division Five
County Championships
Oxfordshire Summer A
Oxfordshire Summer B
BUCS
BUCS - Brookes
Oxon Cup
All Day Tournament
Half Day Tournament
Junior Academy Centre
Junior League
Rover Junior Tournament Cokethorpe
Friendly Matches
Other / Friendly / Assessment Matches
BHA Tournament
BHA Tournament Indoor Tournament
Berkshire Schools
Berkshire Girls' Schools
EH
For Which
Club:
For Which
Club:
All
Abingdon
Adastral
Banbury
Bicester
Cokethorpe School (Women)
Headington School (Women)
Henley
Kidlington (Women)
Magdalen College School (Men)
Magdalen College School (Women)
OHUA
Oxford
Oxford Brookes University
Oxford Hawks
Oxford High School (Women)
Oxford University
Oxfordshire
Oxfordshire Clubs
Oxfordshire Schools
Oxfordshire Summer League Teams
Sir William Borlase School
St. Edward's School
Thame
Tudor Hall School (Women)
Visitors
Wallingford
Witney
Wychwood (Women)
For Which
Team:
For Which
Team:
All
Abingdon (Men)
Abingdon (Women)
Abingdon 2 (Women)
Abingdon A (SL) (Women)
Abingdon Pilgrims (Women)
Abingdon Pilgrims A (SL) (Women)
Abingdon School (SL) (Men)
Adastral (Mixed)
Amersham and Chalfont (Men)
Amersham and Chalfont (Women)
Amersham and Chalfont 2 (Men)
Amersham and Chalfont 2 (Women)
Amersham and Chalfont O35 (Women)
Amersham and Chalfont O40 (Men)
Amersham and Chalfont O45 (Women)
Ashford (Men)
Ashford 2 (Men)
Aylesbury (Men)
Aylesbury (Women)
Aylesbury 2 (Men)
Banbury (Men)
Banbury (Mixed)
Banbury (Women)
Banbury 2 (Men)
Banbury 2 (Women)
Banbury 3 (Men)
Banbury A (SL) (Men)
Banbury A (SL) (Women)
Banbury B (SL) (Women)
Banbury Over 40 (Men)
Banbury Vets (Women)
Barnes 2 (Women)
Basingstoke (Women)
Berkshire (Men)
Berkshire (Women)
Berkshire Schools (Men)
Berkshire Schools (Women)
Berkshire U13 (Men)
Berkshire U13 (Women)
Berkshire U14 (Men)
Berkshire U14 (Women)
Berkshire U15 (Men)
Berkshire U15 (Women)
Berkshire U16 (Men)
Berkshire U16 (Women)
Berkshire U17 (Men)
Berkshire U17 (Women)
Bicester (Men)
Bicester (Women)
Bicester A (SL) (Men)
Bicester A (SL) (Women)
Bloxham (SL) (Women)
Bracknell (Men)
Bracknell (Women)
Bradfield College (Men)
Bradfield College (Women)
British Airways (Men)
British Airways 2 (Men)
Bromley and Beckenham 2 (Men)
Bromley and Beckenham 3 (Men)
Buckingham (Men)
Buckingham 2 (Women)
Buckinghamshire (Men)
Buckinghamshire (Women)
Canterbury 2 (Men)
City of Oxford (Men)
City of Oxford (Women)
City of Oxford 2 (Women)
City of Oxford A (SL) (Men)
City of Oxford A (SL) (Women)
City of Oxford B (SL) (Women)
City of Oxford C (SL) (Women)
Cokethorpe School (Women)
Downe House School (Women)
Downe House School 2 (Women)
East Grinstead 2 (Men)
Eastcote (Men)
Eastcote (Women)
Eastcote 2 (Men)
Eastcote 2 (Women)
Eastcote 3 (Men)
Eton College (Men)
Exeter University 2 (Men)
Exeter University 3 (Men)
Gerrards Cross (Men)
Guildford 2 (Men)
Hampshire (Men)
Hampshire (Women)
Hampstead and Westminster 2 (Men)
Hampstead and Westminster 2 (Women)
Hampstead and Westminster 3 (Men)
Hampstead and Westminster 3 (Women)
Hampstead and Westminster Zak Hond (Men)
Harlow-High Wycombe (Women)
Harrow (Men)
Harrow (Women)
Headington School (SL) (Women)
Henley (Men)
Henley (Mixed)
Henley (Women)
Henley 2 (Men)
Henley 2 (Women)
Indian Gymkhana 2 (Men)
Kent (Men)
Kent (Women)
Kidlington (Women)
Kidlington A (SL) (Women)
Lewes (Men)
London Wayfarers 2 (Men)
Loser Sf (Men)
Magdalen College School (Men)
Magdalen College School (SL) (Men)
Magdalen College School (SL) (Women)
Maidenhead (Men)
Maidenhead (Women)
Maidenhead 2 (Men)
Maidenhead 2 (Women)
Maidenhead 3 (Women)
Maidenhead U18 (Women)
Marlow (Men)
Marlow (Women)
Marlow 2 (Men)
Marlow 2 (Women)
Marlow 3 (Women)
Marlow U18 (Women)
Middlesex (Men)
Middlesex (Women)
Milton Keynes (Women)
Milton Keynes 2 (Men)
Milton Keynes 2 (Women)
Newbury and Thatcham (Men)
Newbury and Thatcham (Women)
Newbury and Thatcham 2 (Men)
Newbury and Thatcham 2 (Women)
Newbury and Thatcham 3 (Men)
Newbury and Thatcham 4 (Men)
OHUA (Mixed)
OHUA (Women)
Old Loughtonians 2 (Men)
Old Loughtonians 3 (Men)
Old Merchant Taylors (Men)
Old Merchant Taylors 2 (Men)
Oxford (Men)
Oxford (Women)
Oxford 2 (Men)
Oxford 2 (Women)
Oxford 3 (Men)
Oxford 3 (Women)
Oxford 4 (Men)
Oxford 4 (Women)
Oxford 5 (Women)
Oxford 6 (Women)
Oxford 7 (Women)
Oxford A (SL) (Men)
Oxford A (SL) (Women)
Oxford B (SL) (Men)
Oxford B (SL) (Women)
Oxford Brookes University (Men)
Oxford Brookes University (Women)
Oxford Brookes University 2 (Men)
Oxford Brookes University 2 (Women)
Oxford Brookes University 3 (Men)
Oxford Brookes University 3 (Women)
Oxford Brookes University 4 (Men)
Oxford Brookes University 4 (Women)
Oxford Brookes University 5 (Men)
Oxford Brookes University 5 (Women)
Oxford Brookes University 6 (Men)
Oxford Brookes University 6 (Women)
Oxford C (SL) (Men)
Oxford C (SL) (Women)
Oxford D (SL) (Men)
Oxford D (SL) (Women)
Oxford E (SL) (Women)
Oxford Hawks (Men)
Oxford Hawks (Women)
Oxford Hawks 2 (Men)
Oxford Hawks 2 (Women)
Oxford Hawks 3 (Men)
Oxford Hawks 3 (Women)
Oxford Hawks 4 (Men)
Oxford Hawks 4 (Women)
Oxford Hawks 5 (Women)
Oxford Hawks A (SL) (Men)
Oxford Hawks A (SL) (Women)
Oxford Hawks B (SL) (Men)
Oxford Hawks B (SL) (Women)
Oxford Hawks C (SL) (Men)
Oxford Hawks C (SL) (Women)
Oxford Hawks D (SL) (Women)
Oxford Hawks E (SL) (Women)
Oxford Hawks U14 (Men)
Oxford Hawks U14 (Women)
Oxford Hawks U16 (Men)
Oxford Hawks U16 (Women)
Oxford Hawks U18 (Men)
Oxford Hawks U18 (Women)
Oxford High School (Women)
Oxford Over 35 (Women)
Oxford U14 (Men)
Oxford U14 (Women)
Oxford U16 (Women)
Oxford U18 (Women)
Oxford U18 WIldcats (Men)
Oxford University (Men)
Oxford University (Women)
Oxford University 2 (Men)
Oxford University 2 (Women)
Oxford University 3 (Men)
Oxford University 3 (Women)
Oxford University 4 (Men)
Oxford University 4 (Women)
Oxford Wildcats U16 (Men)
Oxfordshire (Men)
Oxfordshire (Women)
Oxfordshire Clubs (Men)
Oxfordshire Clubs (Women)
Oxfordshire Schools (Women)
Oxfordshire U13 (Men)
Oxfordshire U13 (Women)
Oxfordshire U14 (Men)
Oxfordshire U14 (Women)
Oxfordshire U15 (Men)
Oxfordshire U15 (Women)
Oxfordshire U16 (Men)
Oxfordshire U16 (Women)
Oxfordshire U17 (Men)
Oxfordshire U17 (Women)
Oxted 2 (Men)
Pangbourne College (Men)
PHC Chiswick (Men)
PHC Chiswick (Women)
PHC Chiswick 2 (Women)
Phoenix and Ranelagh (Men)
Phoenix and Ranelagh (Women)
Phoenix and Ranelagh 2 (Men)
Ramgarhia (Men)
Reading 2 (Men)
Reading 2 (Women)
Reading 3 (Men)
Reading 3 (Women)
Reading 4 (Men)
Reading 4 (Women)
Reading Mixed (Mixed)
Reading Over 40 (Men)
Reading Over 50 (Men)
Reading Over 60 (Men)
Reading Riot (Women)
Reading Rockets (Women)
Reading Tourists (Men)
Reading U14 (Women)
Reading U16 (Men)
Reading U16 (Women)
Reading U18 (Men)
Reading U18 (Women)
Reading University (Men)
Reading University (Women)
Reading University 2 (Men)
Reading University 2 (Women)
Reading University 3 (Men)
Reading University 3 (Women)
Reading University 4 (Men)
Reading University 4 (Women)
Reading University 5 (Men)
Richmond 2 (Men)
Rover Oxford (Men)
Rover Oxford 2 (Men)
Rover Oxford 2 (Women)
Rover Oxford 3 (Men)
Rover Oxford A (SL) (Men)
Rover Oxford A (SL) (Women)
Rover Oxford B (SL) (Men)
Rover Oxford B (SL) (Women)
Salisbury (Women)
SF1 Winner (Women)
Shiplake College (Men)
Sir William Borlase School (Men)
Slough (Men)
Slough 2 (Men)
Slough 2 (Women)
Sonning (Men)
Sonning (Women)
Sonning 2 (Men)
Sonning 2 (Women)
Sonning 3 (Men)
Sonning 3 (Women)
Sonning Over 35 (Women)
South (Women)
South Berkshire (Men)
South Berkshire (Women)
South Berkshire 2 (Men)
South Berkshire 2 (Women)
South Bucks (Men)
South Bucks (Women)
Southgate 2 (Men)
Southgate 2 (Women)
Southgate 3 (Men)
Spencer 2 (Men)
Spencer 3 (Men)
Spencer 4 (Men)
Spencer 6 (Men)
St. Albans 2 (Men)
St. Edward's School (Men)
St. Edward's School (SL) (Women)
St. Edward's School Old Boys (Men)
Staines 2 (Men)
Staines 2 (Women)
Staines 3 (Men)
Surbiton 2 (Men)
Surbiton 3 (Men)
Surrey (Men)
Surrey (Women)
Sussex (Men)
Sussex (Women)
Teddington 2 (Men)
Teddington 2 (Women)
Teddington 3 (Men)
Thame (Men)
Thame (Mixed)
Thame (Women)
Thame A (SL) (Women)
Tring (Men)
Tudor Hall (SL) (Women)
Tulse Hill & Dulwich 2 (Men)
Visitors (Men)
Visitors (Women)
Visitors - Berks Juniors (Men)
Visitors - Berks Juniors (Women)
Visitors - Bucks Juniors (Women)
Visitors - Hants Juniors (Men)
Visitors - Juniors (Men)
Visitors - Juniors (Women)
Visitors - Kent Juniors (Men)
Visitors - Middlesex Juniors (Women)
Visitors - Surrey Juniors (Women)
Wallingford (Men)
Wallingford (Mixed)
Wallingford (Women)
Wallingford 2 (Women)
Wallingford A (SL) (Women)
Wellington College (Men)
Wellington College (Women)
West Hampstead (Men)
West Hampstead (Women)
West Hampstead 2 (Men)
West Hampstead 3 (Men)
Wimbledon 2 (Men)
Wimbledon 3 (Men)
Windsor (Men)
Windsor (Women)
Windsor 2 (Men)
Winner Pool A (Women)
Winner Pool B (Women)
Winner SF (Men)
Witney (Men)
Witney (Women)
Witney 2 (Women)
Witney A (SL) (Women)
Witney B (SL) (Women)
Witney C (SL) (Women)
Witney U18 (Women)
Wokingham (Men)
Wokingham (Women)
Wychwood (Women)
Wychwood A (Women)
Wychwood B (Women)
Wycombe (Men)
Wycombe (Mixed)
Wycombe (Women)
Wycombe 2 (Men)
Wycombe 2 (Women)
Wycombe 3 (Women)
Wycombe U16 (Men)
Wycombe U16 (Women)
Wycombe U18 (Men)
Specific
Person:
Specific
Person:
All
Addison, Roger
Armitage, Chris
Babes, Simon
Baggs, Charlie
Baines, Alan
Barlow, Jacqui
Bartrip, James
Bein, Daniel
Bennett, Richard
Berry, Paul
Billington, Linda
Bleach, Daniel
Boylan, James
Boyle, David
Bransby, Marc
Brock, Gary
Brockwell, Hannah
Brown, Vincent
Burdett, Harriet
Burdett, John
Burrell, Colin
Cantwell, Philippa
Chadbourne, Jim
Chadbourne, Oliver
Christophers, Thomas
Church, Samuel
Clark, Terry
Collis, Dawn
Cooke, Les
Corran, Michael
Cribben, Mark
Crossman, Alan
Crowther, Jonathan
Cumming, Mark
Darnell, Jon
Dawkins, Odette
Denton, Shaun
Dhak, Inderpal
Dobson, Roger
Dow, Graeme
Downer, John
Dudgeon, Tim
Duffy, Keith
Elgen, Yasmin
Gibson-Sexton, Simon
Goldsmith, Tom
Grocock, Jon
Guest, Ohua
Haddinga, Joost
Hall, Conrad
Haworth, James R
Higgins, Adrian
Hills, Phil
Hogben, Paul
Holdstock, Neil
Howse, Alistair
Hughes, David
Hunter-Singh, Avtar
Hurden, Ashley
Instone, Jill
Jordan, Kevin
Jukes, Anna
Kaye, Andy
Krasner, Sam
Lewis, Michelle
Mann, Georgia
Marcus, Chris
Martin, Ian
Matthews, Sinead
McBrien, Peter
McKinnon, Karen
Milford, Simon
Mills-Hicks, Andy
Mitchell, James
Monaghan, Mike
Newman, Jonathan
Norbury, Gail
Nunneley, Jenny
O'Hagan, Christopher
O'Leary, Kim
O'Linn, Kevin
Parsons, Andy
Patel, Jim
Pen-Collings, Michael
Penston, Elizabeth
Potter, Lesley
Power, Michael
Richards, Huw
Robinson, Erica
Rodgers, Frank
Rogers, Hugh
Rothman, Donovan
Rutherford, Heidi
Rutherford, Mark
Sayers, Mark
Scott, Jonathan
Seed, Clare
Seed, Rebekah
Settle, Dave
Shuttler, Martyn
Silman, Aaron
Simpson, Tom
Stalker, Andy
Stevens, Phil
Sudworth, Daryl
Titera, Michel
Truter, Mariette
Tucker, Dawn
Tucker, Howard
Tyler, Damian
Unsworth, Jerry
Vince, Mike
Wade, Alan
Wainwright, Neil
Walsh, Richard
Webb (ACHC), Richard
Webb, Tom
Wheeldon, Vicky
Wiggins, Trevor
Wilkinson, John
Wilson, Paul
Wood, Hatty
Wooldridge, Nicholas
Young, Bradley
Young, Richard
Report Chosen Fixtures
Appointments Publishing Dates
Top