Oxfordshire Hockey Umpires Association

Next Week's Fixtures

This page is designed to be easily printed. Click the Go Back button to return to the main site

Appointments that have changed are shown with the person's name struck out. Reserves are shown underlined.
Appointments from other Associations are shown in grey.

Where the venue is underlined, click on the venue to open a new page with a map.

Friday 24th November 2017
Women - Girls Under 18 - Schools Qualification Pools
13:00 @ Beaconsfield H.S.Andy Stalker (umpire manager), Ruth Busse (umpire),
Andrew Mansfield (umpire), Jim Patel (umpire)
16:30 @ City of London Freemans SchoolRichard Bartlett (umpire)
16:30 @ King Edward VI SchoolEllen Schallig (umpire)
Saturday 25th November 2017
Men - South Premier Division One
13:30Henley v Old Cranleighans @ Reading RoadKeith Duffy (umpire)
12:30Milton Keynes v Oxford University @ Woughton Playing FieldsJohn Downer (umpire)
14:30Oxford Hawks v London Wayfarers @ Banbury Road Sports GroundAndy Stalker (umpire coach)
Men - South Premier Division Two
14:00Purley Walcountians v Guildford @ Purley HCColin Toms (umpire coach)
13:30Trojans v Staines @ Trojans HCGraeme Cooke (umpire), Alexander Nelson (umpire)
11:30Tunbridge Wells v Tulse Hill & Dulwich @ Tonbridge SchoolRichard Bartlett (umpire)
13:30West Hampstead v London Academicals @ Whitefield SchoolHuw Richards (umpire)
Men - South Reserves
Graeme Cooke (umpire), Alexander Nelson (umpire)
Women - Investec Conference West
12:00Olton & West Warwickshire v Gloucester City @ Olton & West Warwicks ClubEllen Schallig (umpire)
12:00Oxford Hawks v Team Bath Buccaneers @ Banbury Road Sports GroundRick Goddard (umpire)
Women - South Premier Division One
11:45Basingstoke v Horsham @ Down GrangeChristopher O'Hagan (umpire)
14:00Epsom v Surbiton 2 @ Therfield SchoolLiz Spencer (umpire), Steve Curnock (umpire)
13:00Reading 2 v Maidenhead @ Reading Cricket & Hockey ClubMartyn Shuttler (umpire)
Women - South Premier Division Two
11:00Buckingham 2 v Havant @ Stowe SchoolMichael Dillow (umpire), Liz Spencer (umpire)
11:30Hampstead & Westminster 2 v Witney @ Paddington Recreation GroundAshley Hurden (umpire)
13:30Spencer v London Wayfarers @ Spencer HCJim Chadbourne (umpire)
12:30Surbiton 3 v East Grinstead 2 @ Surbiton HC, Hinchley WoodGeorgina Kenworthy-Brown (umpire)
14:00Trojans 2 v Banbury @ Wellington Sports GroundMark Cumming (umpire), Bridget Midwinter (assessor)
Women - South Reserves
Mark Cumming (umpire)
Men - MBBO Regional 1
13:15Maidenhead v Slough @ Altwood SchoolBHUAChad Bosman, Stephen Ridley, Jamie Haworth (umpires)
Men - MBBO Regional 2
12:00Newbury & Thatcham v Oxford 2 @ Henwick WorthyBHUAChris Goslar, Simon Milford, Chad Bosman, Graeme Cooke (umpires)
16:30South Berkshire v Reading 3 @ Cantley Playing FieldsBHUASimon Milford, Huw Richards, Graeme Cooke (umpires)
Men - MBBO Division 1
11:30Reading 4 v Ashford 2 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2BHUAChad Bosman, Conrad Hall (umpires)
16:30Sonning 2 v OMT 2 @ Berkshire Sports and Social ClubBHUAAngela Bowler, Christopher O'Hagan (umpires)
Men - London League Division 2
14:30Oxford University 3 v Spencer 5 @ Iffley RoadUmpires not provided by Oxfordshire HUA
Women - South Premier Division 3A
11:45Henley v West Hampstead @ Henley Hockey ClubJointMel Atkinson, Tim Dudgeon (umpires)
10:30Oxford Hawks 2 v Milton Keynes @ BRN TopJointAndy Gwinn, Dave Settle (umpires)
12:00Sonning v Marlow @ Berkshire Sports and Social ClubJointDawn Collis, Kevin O'Linn (umpires)
11:40Wycombe v Hampstead and Westminster 3 @ Cressex AstroturfJointFletcher Goodwin, Michael Sartorius (umpires)
Women - Trysports Premier 1
14:30Amersham and Chalfont v Slough 2 @ Amersham and Wycombe CollegeJointMichael Corran, Christopher Proudfoot, Kim O'Leary, Dawn Tucker (umpires)
13:00Oxford 2 v Marlow 2 @ Oxford Brookes AstroturfJointPaul Berry, Rosanna McEwen-Smith (umpires) Steve Curnock (umpire coach)
11:30Oxford 3 v Wallingford @ Oxford Brookes AstroturfJointRichard Bennett, Jerry Unsworth (umpires)
10:00Oxford Hawks 3 v Maidenhead 2 @ BRN NearJointLes Cooke, Paul Hogben, Hils Farrar-Hockley (umpires)
15:00Sonning 2 v Oxford University 2 @ Berkshire Sports and Social ClubJointGraeme Dow, Kevin O'Linn (umpires)
13:10Wycombe 2 v South Berkshire @ Cressex AstroturfJointAngela Bowler, Mike Vince (umpires)
Women - Trysports Premier 2
11:30Aylesbury v Amersham and Chalfont 2 @ Aylesbury Vale AcademyJointHils Farrar-Hockley, Sarah Wood, Clive Briant (umpires)
15:00Newbury & Thatcham v Thame @ Henwick WorthyJointJacqui Barlow, Chris Goslar, Simon Milford (umpires)
11:30Phoenix and Ranelagh v Oxford Hawks 4 @ Reading UniversityJointChris Manning, Dawn Tucker, Mark Sayers (umpires)
10:00Reading Rockets v Wallingford 2 @ Reading Cricket & Hockey ClubJointConrad Hall, Laurence Kimberley (umpires)
12:00South Berkshire 2 v Banbury 2 @ Birch Hill Recreation GroundJointJackie Cobner, Kim O'Leary, Dawn Tucker (umpires)
12:30Witney 2 v Henley 2 @ Wood Green SchoolJointJames Bartrip, Clive Briant, Mark McCree, Mike Tideswell (umpires)
Women - Trysports Division One - L1 Assessment Match
12:30Newbury & Thatcham 2 v Reading Rebels @ Trinity SchoolBHUAKaren Daffey (level one assessor)
Wednesday 29th November 2017
Women - South Under 18 Schools Finals - Regional final (pool of 4)
11:00 @ Charterhouse ClubAndrew Mansfield (umpire), Christopher O'Hagan (umpire)
Men - BUCS
15:30Oxford Brookes Uni v Bath 1 @ Oxford Brookes AstroturfOHUARichard Bartlett, Jim Patel (umpires)
14:00Oxford Brookes Uni 3 v Nottingham 5 @ Oxford Brookes AstroturfOHUARichard Bartlett, Mark Cumming (umpires)
14:50Oxford University v Exeter 2 @ Iffley RoadOHUAHuw Richards, Martyn Shuttler (umpires)
Women - BUCS
17:00Oxford Brookes Uni v Exeter 2 @ Oxford Brookes AstroturfOHUAMark Cumming, Jim Patel (umpires)
12:30Oxford Brookes Uni 2 v Nottingham Trent 3 @ Oxford Brookes AstroturfOHUAJames Bartrip, Tim Dudgeon (umpires)
Oxford Brookes Uni 4 v Coventry 2 @ Oxford Brookes AstroturfOHUA
13:10Oxford University v Bath 1 @ Iffley RoadOHUAHuw Richards, Martyn Shuttler (umpires)
Friday 1st December 2017
Men - Boys Under 18 - Schools Qualification Pools
16:00 @ King Edward VI SchoolRichard Bartlett (umpire)
16:30 @ Magdalen CollegeAndy Stalker (umpire manager), Andrew Mansfield (umpire),
Jim Patel (umpire)