Oxfordshire Hockey Umpires Association

Umpire Panels

Outdoor Men's Panels

NPUA

Alexander Nelson, Huw Richards

SCHUA

Richard Bartlett, Jim Patel, Andy Stalker

Grade 1*

James Bartrip, Geoff Riley, Ellen Schallig, Martyn Shuttler

Grade 2

Phil Harding, Stephen Smyth

Grade 3

Peter Day, Georgia Mann, Mike Vince

Willing

Laurence Archer, John Arnott, Charlie Baggs, Jacqui Barlow, Richard Bennett, Linda Billington, Marc Bransby, Clive Briant, Robert Broadhurst, Gary Brock, John Burdett, Jim Chadbourne, Samuel Church, Dave Clark, Les Cooke, Michael Corran, Mark Cribben, Mark Cumming, Tim Dudgeon, John Dykes, Peter English, John Gott, OHUA Guest Umpire, Andy Gwinn, Ollie Hartley, Paul Hogben, Neil Holdstock, Alexandra Horowitz, Rachael Hucker, David Hughes, Ashley Hurden, Ashley Laverick, Georgie Metcalfe, Geoff Paver, Christopher Proudfoot, Sam Raynor, Michael Roberts, Erica Robinson, Donovan Rothman, Paul Scragg, Dave Settle, Tim Spittles, Michel Titera, Colin Toms, Jerry Unsworth, Paul Wilson, Hatty Wood

County Candidates +

Paul Milburn

Outdoor Women's Panels

NPUA

Ellen Schallig

SCHUA

Richard Bartlett, James Bartrip, Marc Bransby, Jim Chadbourne, Les Cooke, Mark Cumming, Ashley Hurden, Bridget Midwinter, Jim Patel, Martyn Shuttler, Andy Stalker, Colin Toms

Grade 1

John Arnott, Charlie Baggs, Richard Bennett, Paul Berry, David Boyle, Clive Briant, Ben Campion, Terry Clark, Michael Corran, Peter Day, Tim Dudgeon, OHUA Guest Umpire, Andy Gwinn, Phil Harding, Ray Hipkin, Neil Holdstock, Mike Matthews, Rob McCulloch, Alexander Nelson, Erica Robinson, Donovan Rothman, Dave Settle, Mike Tideswell, Mike Vince

Grade 2

Jacqui Barlow, Catherine Brown, Thomas Christophers, Paul Hogben, Rosanna McEwen-Smith, Kim O'Leary, Stephen Smyth, Andy Warne

Club Assessed

Peter English, Lynda King, Peter Lamb, Ashley Laverick, Jenny Nunneley, Dave Rollins, Cam Skea, William Trigg

Club Assessed +

Rebekah Andrew, Laurence Archer, John Atkins, Jonny Atkins, Simon Atkins, Rowan Austin, Andy Barber, Linda Billington, Marianne Bint, Chris Birch, Gareth Birkett, Emily Black, Daniel Bleach, James Boylan, Robert Broadhurst, Gary Brock, Hannah Brockwell, Ian Brown, Vincent Brown, John Burdett, Luke Casey, Samuel Church, Dave Clark, Charlotte Cockerton, Amy Coe, Stephen Coleman, Dave Cooke, Mark Cribben, Sophie Dawes, Shaun Denton, Tom Dobson, Kath Draycott, John Dykes, Mark Ellis, Emma Forrester, John Gott, Kat Green, Stuart Haden, Simon Hardman, Ollie Hartley, Dick Heinrich, Dan Herbert, Rachel Herbert, Carol Hicks, Adrian Higgins, Mark Hooper, Alexandra Horowitz, Rachael Hucker, David Hughes, Jill Instone, Andy Kaye, Rachael Lammey, Robert Lawrence, Joshua Lay, Dan Lovelace, Alastair MacEwen, Georgia Mann, Sinead Matthews, Fergus McLusky, Georgie Metcalfe, Andy Mills-Hicks, Philip Murray, Gail Norbury, Joseph Ottaway, Christopher Page, Geoff Paver, Paula Pena, Matthew Phillips, Michael Pinnell, Lesley Potter, Christopher Proudfoot, Sam Raynor, Michael Roberts, Philip Roberts, Paddy Roche, Frank Rodgers, Jonathan Roger, Laura Scragg, Lisa Scragg, Paul Scragg, Robbie Scragg, Clare Seed, Adrian Simons, Joanne Smaldon, Ron Smith, Tim Spittles, Phil Stevens, Jennifer Sugden, Katrin Summerfield, Paul Summers, Paul Taylor, Michel Titera, Helen Tomlinson, Damian Tyler, Jerry Unsworth, Alister Veitch, Rosie Vince, Richard Webb, Vicky Wheeldon, Emma Whitehouse, Paul Wilson, Guy Windsor-Lewis, Hatty Wood

Club Unassessed +

Joanna Atherton, John-Joe Cottam, Odette Dawkins, Courtney Eatwell, Ellen Few, Catherine Forteath, Chaselea Gatt, Kristina Hall, Rowena Hearn, Julian Herbert, Michiel Knaapen, Sophia Kucan, Paul Milburn, Robert Mortimer, Richard Nicholson, Abigail Owen, Colin Peacock, Lucia Sammons, Emily Seed, Brandon Smith, Jenny Vince, Oliver Webb, Malcolm West, Evie Wilkinson, Jonathan Williams, Amy Willis

Interactive System by...
Tex Solutions
www.texsolutions.ltd.uk